Samenwerken aan de buurt

Wat is BUURbook?

Berichtpagina en Alle berichten

De berichtpagina

Elk bericht op BUURbook krijgt een eigen berichtpagina. Deze pagina is voor iedereen zichtbaar tenzij het een besloten groep (zie onder 'plaats bericht' hoe je een besloten groep aanmaakt) is. Op elke berichtpagina kunnen foto’s en bijlagen staan zoals video’s, documenten of weblinks. Elke andere BUUR met een profiel kan op een bericht reageren. (tenzij het een besloten groep is), het bericht volgen, liken, etc.

Hoe de berichtpagina er uit ziet hangt af van wat je invult bij plaats bericht (zie onder plaats bericht). Bovenaan staan altijd de foto en naam van de berichteigenaar. Buurtnetwerkers zijn te herkennen aan voor hun naam. Achter de naam staan de functie en organisatie van de berichteigenaar als deze zich als niet-bewoner heeft ingeschreven (zie profiel, gegevens, instellingen -> soort gebruiker).
Als er meer dan één beheerder is (zie mijn BUURbook hoe je medebeheerders toevoegt) staan hier alleen de profielfoto’s. Klik op een profielfoto of een naam om de profielpagina van een buur te bekijken.

Klik op het volgsymbool achter de buur om deze buur te volgen en een melding te krijgen als deze buur een nieuw bericht plaatst. Als je bent ingelogd en in je eigen bericht kijkt zie je hier de optie ‘beheerder toevoegen

Rechtsboven staan de datum en tijdstip waarop het bericht voor het laatst is gewijzigd.

Achter de titel staat ook een volgsymbool klik daarop om het bericht te volgen, dan krijg je automatisch een pushmelding en/of e-mailbericht (zie profiel, gegevens, instellingen) wanneer iets wijzigt in het bericht of wanneer iemand reageert op het bericht.

Als je bent ingelogd en je eigen bericht bekijkt staat hier ‘wijzig bericht ‘ klik daarop om je bericht te wijzigen. Je komt dan in ‘plaats bericht’ waar je je bericht kunt aanpassen (zie onder plaats bericht).

Onder de beschrijving staan de aan het bericht toegevoegde foto’s (klik op de pijltjes onder de foto om de andere foto’s te zien. Klik op de foto zelf om de foto te vergroten.

Rechts van de foto’s staat de agenda met alle aan het bericht toegevoegde datums. Klik op de pijltjes onder agenda om alle toegevoegde datums te bekijken. Klik in het agendavak zelf om meer informatie te zien zoals het tijdstip, de locatie en de eventuele omschrijving.

Onder de foto en de agenda staan alle toegevoegde bijlagen: links, documenten, youtubevideo’s en polls. Klik op één van deze bijlagen om ze te openen. Als aan een bericht een poll is toegevoegd staat deze poll standaard open zolang een bezoeker de poll nog niet heeft ingevuld.

Onder de bijlagebalk staan 5 icoontjes:
-     reageer 3 laat zien dat er 3 reacties zijn. Klik om ook te reageren op dit bericht
-     like 4 laat zien dat 4 mensen het bericht leuk vinden. Klik er op om het bericht ook leuk te vinden.
-     deel. Klik om het bericht te delen op facebook, twitter of per e-mail. Om te delen op facebook of twitter moet je zijn ingelogd of alsnog inloggen.
-     gezien 18 geeft aan dat het bericht 18 keer geopend is.
-     volg 4 geeft het aantal volgers van een bericht weer. Beweeg met je muis over ‘volg’ om te bekijken wie het bericht volgen. Klik er op om zelf het bericht te volgen.

Onder de icoontjes staat een reactievak. Typ in het reactievak een reactie om te reageren op het bericht. Je kunt ook onder elke andere reactie klikken op reageer dan reageer je op iemands reactie.

Klik op de paperclip rechtsboven in het reactievak om een bijlage toe te voegen. Een bijlage in een reactie kan een foto zijn of een pdf-, word-, of excelbestand.

Je kunt ook een youtubelink (bijvoorbeeld https://www.youtube.com/watch?v=U-eonIutD-c) in een reactie plakken, dan wordt de video direct weergegeven in een reactie.

Als er in je eigen bericht een bijlage wordt toegevoegd in een reactie verschijnt er ook een plusje . Klik daar op om de bijlage toe te voegen aan de bijlagen in je bericht. Zodra je een reactie hebt geplaatst verschijnt er rechtsboven ’15 minuten wijzigbaar’. Daaronder staan 3 stipjes  . klik daar op om je reactie te wijzigen of te verwijderen. NB: na 15 minuten wordt je reactie definitief geplaatst en gaat er een pushbericht en/of e-mailbericht uit naar alle volgers van het bericht.

Onder elke reactie staan de iconen ‘ reageer’ om te reageren op de reactie ‘ like’ om de reactie leuk te vinden, ‘ deel’ om deze reactie te delen en ‘ volg buur’ om de buur die de reactie heeft geplaatst te volgen.

Als een reactie reageert op een andere reactie staat er direct boven de reactie: reactie op <gebruikersnaam>. Door daar eventueel op te klikken opent de oorspronkelijke reactie (waar op gereageerd wordt) boven de reactie.

Alle berichten
Klik in het linkermenu op ‘alle berichten ’ dan opent rechts een pagina met alle berichten uit de buurt waar je je op dat moment bevindt.
Klik in het vakje achter ‘verberg importberichten‘ om alle berichten te verbergen die door BUURbook automatisch worden ingelezen: van WeHelpen, NLvoorelkaar, Mywheels, CJG, BUUV en Jekuntmeer. NB: niet elke import werkt in elke buurt.

Klik in het vakje achter ‘Toon als kaart’ om een kaart te openen waarop alle berichten met een locatie te zien zijn. Verschuif de kaart met je muis of klik op + of – om de kaart in- of uit te zoomen. In- en uitzoomen kan ook door ctrl ingedrukt te houden terwijl je met de muis op de kaart staat en aan je muiswiel draait als je die hebt.

Verschuiven van de kaart of in- of uitzoomen laat meer of minder berichten zien ook als dat berichten van buiten je buurt zijn. Deze berichten worden wel weergegeven in de lijst maar onderaan onder een balk ‘berichten buiten je buurt’.

Elk stipje op de kaart staat voor een bericht. Een stipje met een getal betekent dat er op die locatie meerdere berichten dicht bij elkaar staan. Klikken op zo’n stip zoomt in op die locatie.

Klik op een stipje op de kaart om een vak te openen met de titel en eigenaar van het bericht. Klik in het vak op de titel of op ‘lees verder’ om naar de bijbehorende berichtpagina te gaan.

Direct boven de kaart staat een vak ‘filter alles’ met een getal en een pijl. Het getal toont het aantal gevonden berichten in de buurt of (als je de kaart hebt verschoven) op de kaart. Door te klikken op de pijl kun je deze berichten verder filteren op categorie.

Rechts van het filtervak staat ‘zoek trefwoord’ typ daar een (deel van een ) trefwoord om berichten te zoeken waar het trefwoord in de titel of omschrijving voorkomt. Zodra je typt gaat het systeem direct zoeken. Is dat niet het geval, klik dan op de pijl om het zoeken te starten.

Onder kaart staat de lijst met berichten op volgorde van laatst geplaatst, gewijzigd, gereageerd of geliked. Onder elk bericht staan 5 icoontjes:
-     reageer 3 laat zien dat er 3 reacties zijn. Klik om ook te reageren op dit bericht
-     like 4 laat zien dat 4 mensen het bericht leuk vinden. Klik om het bericht ook leuk te vinden
-     deel. Klik om het bericht te delen op facebook, twitter of per e-mail. Om te delen op facebook of twitter moet je zijn ingelogd of alsnog inloggen.
-     gezien 18 geeft aan dat het bericht 18 keer geopend is.
-     locatie. Klik om de locatie om de locatie van het bericht weer te geven op de kaart

Klik op de titel van een bericht om het te openen. Je komt dan in de berichtpagina. Klik op de foto of naam van de berichteigenaar om het profiel van deze buur te bekijken.

lees verder